yah
Wirtualna Wizna

Wirtualna Wizna

2018-09-18 10:27

W gminie Wizna realizowany jest  projekt „Wirtualna Wizna”. Miejsca pamięci, historii i tradycji w atrakcyjnej formie przekazu zostaną przeniesione w świat nowoczesnych technologii , przy użyciu aplikacji wykorzystującej kody QR. Będzie to multimedialny przewodnik po Wiźnie i okolicach.

„Wirtualna Wizna” ma służyć promowaniu postaw patriotycznych, a aplikacja będzie dostępna w języku polskim oraz angielskim.

Projekt „Wirtualna Wizna” jest współfinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie z programu „Patriotyzm Jutra”. Partnerami projektu są: Szkoła Podstawowa w Wiźnie oraz Gmina Wizna. Organizacją zajmują się  Biblioteka Publiczna Gminy Wizna oraz Parafia Rzymskokatolicka pw.św. Jana Chrzciciela w Wiźnie. Projekt powstaje przy współudziale lokalnej społeczności.

29 września 2018r. zostanie przeprowadzona gra terenowa, obejmująca miejsca, gdzie znajdą się tabliczki z kodami QR. Będzie to impreza zapoznawcza z powstająca aplikacją, która stanie się nowoczesną wizytówką gminy. Regulamin gry terenowej oraz Karta Zgłoszenia Drużyny dostępne są na stronie www.wirtualnawizna.pl oraz w Bibliotece Publicznej Gminy Wizna. Zgłoszenia drużyn do 24 września.